Celostní péče

Celostní péče

tohle cely je puvodni text. cela myslenka jevtom, ze se s klientem proste normalne bavim,vysvetluju mu to, obcas neco prohmatame, na zacatku ho vyfotim a sestavujem dohromady treninkovy plan, ktery se bezne jinde plati draze a zvlast. tady to je vsechno v jednom.

Co to je celostní péče?

Princip celostní péče spočívá v kombinaci masážních technik, cvičení, konzultací, tréninkových plánů a já nevím čeho všeho ještě. Nabízí to nejlepší z každé techniky. Uvolnit se na masáži je fajn, ale bez cvičení se tělo stejně rozpadne a naopakjencvicit a nedoprat si masaz je taky naprd. Bez pohybu a následného nastolení svalové rovnováhy to prostě nejde. Naše tělo obsahuje cca 600 svalů, kde některé mají posturální funkci, jiné slouží k pohybu, některé se zkracují a reagují na stres, jiné zase ochabují. Tato fakta je potřeba respektovat. A protože jsme každý originál, je celkem logické, že každému bude vyhovovat něco jiného jak přístupem, tak složením kombinace. Na této stránce najdete nabídku zvýhodněného balíčku díky kterému může každý klient načerpat cenné informace o tom, jak přistupovat ke svému tělu.

Balíčky:

Ukázkový přístup: Základem každého balíčku je vstupní konzultace, diagnostika a tréninkový plán na 1,5 – 2 měsíce. K balíčkům také patří pořízení fotodokumentace a její rozbor.

Graf-001

Fotodokumentace: vytvoření fotodokumentace posturálního držení těla, pro porovnání a vysvětlení nedostatků.

Diagnostika: spočívá v rozboru posturálního postoje, ochablých a zkrácených svalů, chybného držení těla a v odhalení případných zdrojů bolesti. Z této diagnostiky se pak odvíjejí další postupy.

Tréninkový plán: sestavován na 1,5 – 2 měsíce. Zahrnuje cviky tak, aby plně respektovaly přání, cíle, kondici a stav klienta.

Masáže

Osobní trénink

Asistovaný strečing: výhodou je intenzivnější protažení se správným provedením.

Poradenství a konzultace

Kombinace všech těchto technik je individuální a přistupuje se k nim dle momentálních potřeb klienta a jeho kondice. Garantuji osobní přístup a kontakt s klientem.

Účinky:

  • Odstranění svalové bolesti neúrazového rázu (v kříži, bedrech, bolesti zad, hlavy, kolenou, ramenou…).
  • Obnovení funkce a síly středu těla.
  • Naučení správného dechového stereotypu.
  • Zlepšené držení těla.
  • Náprava techniky při cvičení.
  • Srovnání vyosených obratlů.
  • Lepší prokrvení tkání.
  • Odstranění únavy a delší výdrž.
  • Zlepšení zažívání.
  • Zlepšení nálady a sebevědomí (díky účinkům endorfinů a odstranění výše zmíněných problémů).

Balíček

Obsahuje takovou kombinace měkkých technik a tréninků, aby se co nejdříve a nejefektivněji odstranily bolesti, špatné pohybové návyky a postura těla. Díky měkkým technikám dochází k uvolnění zatuhlého svalstva a je možné lépe procvičit ochablé svaly, které se tak mohou aktivně zapojit. Klient také může využít konzultací a poradenství, kde se mimo jiné dozví, jak sedět/stát v práci či doma a celkově aplikovat získané informace do běžného života. Protože jedna hodina cvičení týdně bohužel nespraví to, co se zbylých 167 hodin zanedbávalo.

Setkání probíhají jednou týdně po dobu 55min.

 

„Práce s klientem nekončí v momentě, kdy se za ním zavřou dveře.“ — Kristýna Kustein, fitcoach