PŘEDNÁŠKA O ZDRAVÉM SEZENÍ VE ZLÍNĚ

Blog

B9zJmbiIAAA3-VJ (2)

PŘEDNÁŠKA O ZDRAVÉM SEZENÍ VE ZLÍNĚ

Sobotní přednáška na téma „Sedíte často, sedíte hodně? Aneb workshop o tom, jak si nevysedět bolesti zad a zdravotní komplikace.“ konaná ve Zlíně, se mi povedla na výbornou.

Vše probíhalo pod záštitou akce #Barcamp.cz v Baťově institutu. Dozvědět se něco více o problematice sedavého způsobu života přišlo téměř půl sta lidí. Posluchárna byla nacpaná k prasknutí a někteří dokonce nakukovali i z chodby.

Během mého výkladu mnohým došlo, kolik hodin vlastně prosedí během dne a jak by se ke svému tělu, s ohledem na tento častý stereotyp, měli chovat. Proběhla i ukázka některých cviků a byly vysvětleny nejčastější chyby a mýty spojené se sezením. Při prezentaci jsem měla k dispozici i několik různých typů židlí, u kterých jsem s účastníky probrala jejich výhody/nevýhody a ukázala, jak na jednotlivých typech sedět tak, aby to nevedlo ke zdravotní újmě. Tyto poznatky jsem spojila i s informacemi o správném nastavení pracovního místa (ergonomie), takže došlo i na debatu o správné výšce monitoru (ano, skutečně má většina lidí monitor příliš nízko, čímž trpí zejména krční a hrudní páteř), o správném tvaru myši a klávesnice a samozřejmě došlo i na karpální tunely a další potíže vzniklé nesprávným uspořádáním pracoviště.

Po mé prezentaci dostali prosto účastníci a jejich dotazy, kterých bylo opravdu hodně. Množství dotazů a nevědomosti v oblasti toho, jak zacházet se svým tělem mě přesvědčilo o tom, že práce profesionálních trenérů, kteří tělu opravdu po fyziologické a medicínské stránce rozumí, je vskutku potřeba.

Proto další přednášku pro Vás chystám už v červnu, a to dokonce v Brně! O bližším termínu Vás budu informovat na facebookových stránkách. Pokud jste tak ještě neučinili, staňte se mými fanoušky, ať Vám už nic neuteče. 🙂

Několik slov o Barcamp.cz

Barcamp je mezinárodní síť otevřených konferencí a workshopů. Jinými slovy je akce na kterou může přijít skutečně každý a vyslechnout si tak program, který je doslova nacpaný zajímavými přednáškami od ještě zajímavějších speakerů. Vše se nese v přátelském duchu a je skvěle zorganizováno. Během celého přednáškového dne si můžete vybírat mezi několika tématy najednou a potkávat zajímavé lidi. Lze se tak během 12 hodin dozvědět vše o spalování uhlí a výrobě elektřiny z něj, přes informace o volebních modelech až po kritické myšlení, prokrastinaci na sociálních sítích a podmikání v Silicon Valley.

Mé poděkování tímto patří organizátorům akce za skvělou organizaci a přístup a figurantovi za předvedení cviku. Už se těším na Barcamp 2016.

IMG_0686 (2)

Ti kdo se nevešli dovnitř aspoň nakukují , aby se dozvěděli, jak se správně sedí.

 

IMG_0689 (2)

Rozbor několika typů židlí, které jsme měli k dispozici.

 

 

 

Sdělte svůj názor