Cvičení v kanceláři

Blog

bolesti zad, správné sezení, cvičení v kanceláři, ergonomie pracovního místa

Cvičení v kanceláři

Máte firmu v Praze nebo v Brně, a přemýšlíte jaké benefity pro své zaměstnance pořídíte? Jestli zaměstnanci prosedí v práci 6 a více hodin zkuste trenéra do kanceláře. Pokvetou před očima.

Nesporná výhoda pro zaměstnavatele je zvýšení efektivity práce! Jak je to možné?

  • Přerušení sezení aktivním odpočinkem způsobí odreagování mozku od mentálně náročné práce. Jednoduše to odvede myšlenky jinam. Mozek má šanci zregenerovat a připravit se na další úkoly. (Studie)
  • Odpočine si i tělo, nesvědčí mu být v jedné pozici příliš dlouho, mimo jiné to brání správné cirkulaci živin a kyslíku.
  • Zaměstnanec po krátké rozcvičce usedá k práci zcela čerstvý a schopen výkonů.
  • Cviky jsou speciálně zaměřeny na/proti sedavému zaměstnání, které je příčinou problému s pohybovým aparátem a zaměstnavatelé ročně dle ČSSZ ztrácí 12 000 000 pracovních dnů na neschopenkách.
  • Zaměstnanci se stávají loajálnějšími, protože od svého nadřízeného dostávají kvalitní službu, která jim skutečně pomáhá. Spokojenější, efektivnější, výkonnější a odolnější zaměstnanec se tak zrodí přímo ve vaší firmě.
  • Ideální čas na cvičení je od začátku pracovní doby to dvou hodin před obědem a hodinu po obědě do 2 hodin před skončením pracovní doby. Cvičit před pauzou nebo po obědě je jen díra do rozpočtu.

Takže pokud chcete mít produktivnější a spokojenější zaměstnance kontaktujte mě. Ať už za účelem workshopu, školení ergonomie nebo pravidelného cvičení.

A jaké má cvičení v kanceláři výhody pro zaměstnance?

Samotný zaměstnanec pak nemusí za kompenzací sedavého zaměstnání cestovat, čímž ušetří čas a tedy i peníze, Pravidelným cvičením a přerušením monotonní práce si zlepší cirkulaci krve, a tedy i zdraví, přestanou ho bolet záda, předejde karpálním tunelům, bolestem hlavy nebo jiným vychytávkách o kterých bych tu mohla psát hodiny. V tomto případě je prevence základ. A v neposlední řadě si zlepší držení těla, které má zpětné účinky na zvýšení sebevědomí.

  • nepotřebujete žádné pomůcky
  • nemusíte se převlékat
  • prostor na rozpažení a vzpažení

Takže zaměstnanci, pokud chcete, aby vás v práci nebolela záda, hlava, uměli sedět správně a předešli problémům s pohybovým aparátem díky sedavé práci, neváhejte přemluvit svého šéfa na pravidelná cvičení nebo alespoň workshop.

 

Comments are closed.